Aktualności

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania NarkomaniiData dodania: 22 czerwca 2021

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii został ustanowiony w 1987 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi.

Celem inicjatywy jest zwiększenie międzynarodowej współpracy na rzecz zwalczania i zapobiegania narkomanii, a także uświadamianie konieczności leczenia z uzależnienia od narkotyków. Święto jest też okazją do pokazania osobom uzależnionym, że mają szansę na powrót do życia społecznego.

Data Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii nieprzypadkowo zbiega się z początkiem okresu wakacyjnego – zwykle to właśnie wakacje są okresem, który najbardziej sprzyja zaczęciu przygody z narkotykami.

Osobom i rodzinom potrzebującym wsparcia w walce z problemem narkomanii pomocy udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli i działający w ramach jego struktury Punkt ds. Przemocy w Rodzinie mieszczący się Zduńskowolskim Centrum Integracji ,,Ratusz”, gdzie można uzyskać kompleksową pomoc osobom walczącym z uzależnieniami.

Nie wstydźmy się szukać pomocy.

otwarta dłoń a w niej garść kolorowych tabletek

Kategorie

Dowiedz się więcej