Aktualności

Międzynarodowy dzień dzieci będących ofiarami agresjiData dodania: 06 czerwca 2024

4 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami Agresji.

Okoliczności ustanowienia czerwcowego święta są smutne i wiążą się z krwawymi i bolesnymi doświadczeniami konfliktu na Bliskim Wschodzie. 19 sierpnia 1982 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ, głęboko poruszone sytuacją libańskich i palestyńskich dzieci, które masowo traciły życie wskutek ataków zbrojnych, postanowiło zwrócić uwagę świata na problemy najmłodszych, ustanawiając 4 czerwca corocznym świętem.

Jeżeli jesteśmy świadkami przemocy wobec dzieci, nie pozostawajmy obojętni. Przecież to my, dorośli, jesteśmy jedynym oparciem, na jakie mogą liczyć dzieci.

Przypominamy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli nieustannie prowadzi działalność w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej. W ramach naszej struktury organizacyjnej funkcjonuje Punkt ds. Przemocy Domowej, dostępni są na bieżąco specjaliści w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej, psycholog, psychoterapeuta, prawnik i specjalista ds. uzależnień.

Przestępstwa przemocy możemy zgłaszać pod numerem alarmowym 112.

Dzieci i młodzież mogą skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Telefon działa codziennie – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Specjaliści udzielający wsparcia przez telefon są gotowi tej pomocy udzielić. Nie wahajmy się z niej skorzystać.

Twarz dziewczynki zasłonięta częściowo dłońmi

Dowiedz się więcej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli