Aktualności

„Budowanie mocy – stop przemocy. Przeciwdziałanie przemocy wobec seniorów”Data dodania: 15 czerwca 2022

14 czerwca 2022r. w Zduńskowolskim Centrum Integracji „Ratusz” odbyła się konferencję pn.:

„BUDOWANIE MOCY – STOP PRZEMOCY. PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY WOBEC SENIORÓW” Konferencja zorganizowana została przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli, współorganizatorem była Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie.

Honorowym patronatem konferencję objął Prezydent Miasta Zduńska Wola – Pan Konrad Pokora.

Partnerami wydarzenia byli : Konsorcjum Cogito – Centrum Edukacji, Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Łodzi, Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli.

W konferencji uczestniczyli pracownicy instytucji zajmujących się pomocą społeczną, przedstawiciele policji, naukowcy zajmujący się tą tematyką oraz seniorzy i inne osoby zainteresowane tematyką przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W trakcie konferencji odbyły się wykłady oraz panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i przedstawicieli instytucji zajmujących się problematyką przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Wykłady wygłosili: Michał Dutkiewicz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli, młodszy aspirant Paulina Matysiak, Asystent Wydziału Prewencji ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, dr Edyta Weigel, Konsorcjum Cogito – Centrum Edukacji oraz Katarzyna Mołas, Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Łodzi.

Konferencje zakończyła etiuda teatralna sztuki „Poczekalnia” Krystyny Chołoniewskiej w wykonaniu Teatru Face to Face (F2F) działającego w Powiatowym Centrum Kultury i Rekreacji w Zduńskiej Woli w reżyserii Zbigniewa Rudeckiego i Justyny Rubajczyk.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie.

Kategorie

Dowiedz się więcej