Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli

Aktualności

Życzenia minister Maląg z okazji Międzynarodowego Dnia RodzinData dodania: 15 maja 2020

Szanowni Państwo, Drogie Rodziny,

Rodzina to największa wartość w życiu praktycznie każdego człowieka. Potwierdzają to wszelkie badania opinii. To właśnie w rodzinie wszystko się zaczyna, to ona jest podstawową komórką społeczną.

Dzisiaj obchodzimy wielkie święto – Międzynarodowy Dzień Rodzin. Okoliczności, w jakich się znajdujemy, utrudniają nam co prawda świętowanie tak, jak do tego przywykliśmy, ale wciąż możemy się cieszyć tym wyjątkowym dniem. To doskonała okazja do przypomnienia, jak ważna jest rodzina. Dzisiaj, w tym trudnym czasie epidemii, wdzięczność i miłość możemy okazywać troszcząc się o zdrowie nasze i naszych bliskich.

Rodzina jest priorytetem wszystkich – również nas, rządzących. Naszą rolą jest zapewnianie rodzinom jak najlepszych warunków do rozwoju, wspieranie na każdym kroku, inwestycja – inwestycja w rodzinę to inwestycja w przyszłość Polski. Nie tak dawno, bo 1 kwietnia, obchodziliśmy 4. urodziny programu „Rodzina 500+”. Od początku działania programu do polskich rodzin trafiło już ponad 108 miliardów złotych. Dzięki wielu spotkaniom i rozmowom z rodzicami wiemy, że to naprawdę ważne i potrzebne wsparcie.

Drogie Dzieci, Rodzice, Dziadkowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzę Wam przede wszystkim dużo zdrowia i radości ze wspólnie spędzanego czasu. Pamiętajmy o tych, z którymi nie możemy się spotkać, zadzwońmy do nich i pokażmy, że są dla nas ważni. Gorąco zachęcam do bezpiecznego świętowania tego szczególnego dnia.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Marlena Maląg
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Treść listu na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:
https://www.gov.pl/web/rodzina/zyczenia-minister-malag-z-okazji-miedzynarodowego-dnia-rodzin

Kategorie

Kategorie

Dowiedz się więcej