Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli

Aktualności

4 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dzieci Będących Ofiarami AgresjiData dodania: 04 czerwca 2020

Okoliczności ustanowienia czerwcowego święta są smutne i wiążą się z krwawymi i bolesnymi doświadczeniami konfliktu na Bliskim Wschodzie. 19 sierpnia 1982 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ, głęboko poruszone sytuacją libańskich i palestyńskich dzieci, które masowo traciły życie wskutek ataków zbrojnych, postanowiło zwrócić uwagę świata na problemy najmłodszych, ustanawiając 4 czerwca corocznym świętem.

Jeżeli jesteśmy świadkami przemocy wobec dzieci, nie pozostawajmy obojętni. Przecież to my, dorośli, jesteśmy jedynym oparciem, na jakie mogą liczyć dzieci.

Przestępstwa przemocy możemy zgłaszać pod numerem alarmowym 112. Dotknięte nimi dzieci i młodzież mogą skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 – czynnego codziennie od 12.00 do 02.00.

Jednocześnie przypominamy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli nieustannie prowadzi działalność w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, dostępni są na bieżąco specjaliści w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, psycholog, prawnik i terapeuci uzależnień.

W ramach struktury organizacyjnej MOPSCOS w Zduńskiej Woli funkcjonuje Punkt ds. Przemocy w Rodzinie. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego obecnie specjaliści z Punktu udzielają wsparcia telefonicznie.

Specjaliści udzielający wsparcia przez telefon są gotowi tej pomocy udzielić. Nie wahajmy się z niej skorzystać.

Kategorie

Kategorie

Dowiedz się więcej