Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli

Aktualności

TeleopiekaData dodania: 25 października 2018

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli realizuje program osłonowy „Teleopieka dla osób samotnych, wymagających wsparcia”.

Adresatami programu są osoby samotne, niepełnosprawne, które w ciągu dnia pozostają bez opieki. W celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wyposażono pierwsze osoby w „opaskę życia”.

„Opaska życia” umożliwia całodobowe wezwanie pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa, np. w sytuacjach nagłego zasłabnięcia, upadku czy pożaru. Jest to urządzenie nadgarstkowe z geolokalizacją i czujnikiem upadku umożliwiające przez 24 h/dobę wezwanie pomocy poprzez naciśniecie czerwonego przycisku. Urządzenie wyśle sygnał alarmowy do Centrum telemedycznego. Centrum podejmie stosowną interwencję, nawiąże kontakt z osobą wzywającą pomocy i ustali przyczynę. W przypadku braku kontaktu głosowego wezwie odpowiednie służby. Pomoc w formie teleopieki następuje na wniosek osoby zainteresowanej lub może być przyznana z urzędu w szczególnie uzasadnionych okolicznościach.

Kategorie

Kategorie

Dowiedz się więcej