Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli

Aktualności

Ogólnopolski dzień solidarności z osobami chorymi na schizofrenięData dodania: 10 września 2019

Wrzesień to miesiąc ogólnoświatowego solidaryzowania się z osobami chorymi na schizofrenię. Mało kto ma świadomość, że ta choroba może dotknąć każdego z nas. Celem akcji Ogólnopolskiego Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię jest niwelowanie i przeciwdziałanie piętnowaniu, dyskryminacji i izolacji społecznej osób cierpiących z powodu schizofrenii oraz przełamywanie stereotypów i edukacja społeczeństwa.

Osoby cierpiące na schizofrenię, mają trudności w odróżnianiu fantazji od rzeczywistości, zachowaniu realnego toku myślowego i panowania nad emocjami. Dotyka około 1 proc. populacji, najczęściej osoby młode, wchodzące w dorosłe życie.

Rodzina jest najważniejszym sprzymierzeńcem osoby chorej i lekarza. W obliczu choroby potrafi uruchomić siły, które mogą sprzyjać procesowi zdrowienia, zwiększyć szansę pacjenta na powrót do środowiska, a równocześnie pomóc członkom rodziny uporać się z presją choroby i różnymi uczuciami jej towarzyszącymi.

Osoby, rodziny potrzebujące wsparcia specjalistów prosimy o zgłaszanie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej Zduńska Wola ul. Getta Żydowskiego 21B od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 lub Punktu ds. Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz Pl. Wolności 26.

Kategorie

Kategorie

Dowiedz się więcej