Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli

Aktualności

Empatyczna Edukacja ⇒ Empatyczna PolskaData dodania: 15 października 2018

MOPSCOS został partnerem II konferencji z cyklu Empatyczna Edukacja ⇒ Empatyczna Polska, organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, Szkołę Trenerów komunikacji opartej na Empatii oraz Miejski Dom Kultury Centrum Integracji Ratusz.

W dniach 12 – 13.10.2018 r. w wykładach i warsztatach pt. „Komunikacja, która zbliża – czyli jak budować mosty, a nie mury” oraz „Dwa mózgi w szkole czyli dlaczego tak trudno zrozumieć nastolatka?” udział wzięli pracownicy socjalni, asystenci rodziny i rodziny objęte wsparciem naszego Ośrodka.

Celem głównym spotkań było poznanie komunikacji szczerej, opartej na faktach i pozwalającej znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie oraz poznanie etapów dojrzewania ośrodkowego układu nerwowego, konsekwencji zmian w okresie adolescencji i szukania rozwiązań w zrozumieniu nastolatka.

Prelegentami dwudniowych wykładów i warsztatów byli: prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, dr Marek Kaczmarzyk, dr Marzena Żylińska, prof. UW dr hab. Małgorzata Żytko.

 

Kategorie

Dowiedz się więcej