rok.
07.04.2011
Postępy w realizacji IV etapu projektu systemowego Maksymilian

Rozpoczęły się pierwsze spotkania inauguracyjne uczestników IV etapu projektu systemowego Maksymilian, którzy zostali zaproszeni do udziału w nowych działaniach zaplanowanych w projekcie, a już I i II grupa biorąca udział w zajęciach prowadzonych w Klubie Integracji Społecznej przeszła do realizacji następnych zadań aktywizujących.
Od miesiąca kwietnia każda z osób przypisanych do ww. grup została objęta indywidualnymi usługami wspierającymi aktywizację zawodową. Celem nowych indywidualnych zajęć doradczych jest identyfikacja mocnych stron, określenie indywidualnych umiejętności oraz wykorzystanie potencjału zawodowego w obszarach obecnego rynku pracy.
Zachęcamy osoby biorące udział w projekcie do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, życzymy również satysfakcji z osiąganej w ramach projektu wiedzy.

Zespół projektowy30.03.2011
Realizacja projektu socjalnego "My Wam - Wy Nam".
Zespól Pracowników Socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej zaprosił osoby niepełnosprawne będące uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Zakładzie Pracy Chronionej „Bonex” do uczestnictwa w projekcie socjalnym „My –Wam, Wy Nam”. Jednym z głównych założeń przedsięwzięcia jest integracja osób niepełnosprawnych z pracownikami Zakładu Pracy Chronionej „Ferax”, który jest partnerem w realizacji projektu.            W ramach działań projektu zaplanowane zostało min. zwiedzanie zakładu pracy oraz zorganizowanie na jego terenie ekspozycji prac wykonanych własnoręcznie przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z materiałów udostępnionych przez zakład.
         Ponadto wsparcia uczestnikom projektu udzieliła Hurtownia „Correct”, przekazując nieodpłatnie na rzecz uczestników projektu materiały biurowe                i papiernicze.


29.03.2011
Wycieczka do Warszawy
W dniu 26.03.2011r. grupa zaangażowanych w ramach aktywizacji zawodowej klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej, odbyła podróż do Warszawy. Wyjazd miał charakter edukacyjno – historyczny i patriotyczny. Mieszkańcy naszego miasta zwiedzili najważniejsze obiekty związane z historią oraz siedzibą władz naszego państwa. Zduńskowolanie odwiedzili Belweder, Pałac Prezydencki oraz Sejm i Senat będące miejscami urzędowania naszych parlamentarzystów.
Wycieczka została zorganizowana przez Prezydenta Miasta Zduńska Wola Pana Piotra Niedźwieckiego, a zainicjowana przez Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Suchoczasy, Pana Jana Tobiasza.


22.03.2011
Kawa dla Seniora

 

 
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w ramach projektu socjalnego „KAWA dla SENIORA” zaprasza wszystkich emerytów i rencistów w okresie od kwietnia do czerwca 2011r. (od poniedziałku do czwartku w godzinach 12 – 18) na KAWĘ lub HERBATĘ do wybranych lokali – po okazaniu karnetu – za symboliczną 1zł. Zainteresowanych zapraszamy po odbiór karnetów do: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli przy ul. Getta Żydowskiego 21 B, w godzinach 7.30 – 15.30 w pokojach 5 – 6 od m-ca kwietnia. Lokale biorące udział w projekcie: Restauracja „Secesja” ; „Wenecja” ; „Arrival” ; „Jurydyka”.

 16.03.2011
Apel o pomoc dla osób dotkniętych przemocą

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli zwraca się z apelem o zgłaszanie informacji o niepokojących sygnałach dotyczących zjawiska przemocy rodzinie.
 
Jeśli doświadczasz przemocy w rodzinie, jesteś świadkiem przemocy, niepokoją cię sygnały dotyczące przemocy skorzystaj z bezpłatnej porady specjalistów zatrudnionych w Punkcie Konsultacyjnym ds. Przemocy w Rodzinie.04.03.2011
Tłusty Czwartek
 
Tłusty Czwartek to dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. Z zapustowych szaleństw naszych przodków zostało jedno powszechne - niemal każdy zjadł albo zje dzisiaj pączka.
          W dzisiejszym dniu na „tradycyjnym pączku” spotkają się również członkowie Klubu „Uśmiech Seniora”. Takim słodkim zakończeniem powoli będą żegnać zimowy czas i z niecierpliwością czekać na zieloną wiosnę.


04.03.2011
XII edycja Klubu Integracji Społecznej
W dniu 01.03.2011r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach XII edycji Klubu Integracji Społecznej. Do zajęć kwalifikowano 19 osób znajdujących się w wieku aktywności zawodowej.
Uczestnicy skorzystają z indywidualnej i grupowej pomocy doradcy zawodowego, psychologa oraz prawnika. Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli na nabycie wiedzy obejmującej tworzenie dokumentów aplikacyjnych, prowadzenie rozmów z pracodawcami, identyfikację podstawowych dokumentów związanych ze stosunkiem pracy, a także poznanie zagadnień z zakresu asertywności, samooceny, tworzenia indywidualnego planu działania, kodeksu rodzinnego. Zajęcia poprowadzone zostaną w formie wykładów i warsztatów. Program zajęć obejmował będzie również działania zapobiegające wykluczeniu społecznemu oraz sprzyjające zatrudnieniu.


25.02.2011
Zimowe spotkania ze zdrowiem.
W dniu 24.02.2011r. w ramach „Zimowych spotkań ze zdrowiem” członkowie Klubu Seniora spotkali się z dietetyczką Panią Moniką Papugą pracującą w Centrum „Naturhaus” w Łodzi, w którym specjaliści zajmują się leczeniem nadwagi.             Pani Monika zapoznała naszych seniorów z zasadami zdrowego żywienia, udzieliła odpowiedzi na nurtujące słuchaczy pytania oraz podała przepisy na zdrowe, dietetyczne ciasta.
         W miesiącu kwietniu Członkowie Klubu spotkają się z ww specjalistką w celu uzyskania wiedzy na temat żywienia osób chorujących na cukrzycę.


14.02.2011
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W tym roku już po raz 11 w Polsce będziemy obchodzić ”Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Idea związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw przypadającym na dzień 22 lutego i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.31.01.2011
Obchody Dnia Babci i Dziadka
 
 
 
 
 
 
 
 
Są w zimie takie dni, które mają w sobie coś z wiosny, mimo mrozu za oknem. Są to Dzień Babci i w Dzień Dziadka. Święta te zostały ustanowione, aby oddać hołd wszystkim Babciom i Dziadkom. W tych dniach składamy życzenia mamom i ojcom naszych mam i ojców. W MOPS COS dzień ten będzie uroczyście obchodzony w dniu 03.02.2011r.
 
Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie!
 
Z okazji Waszego Święta życzymy Wam stu lat radosnego życia w gronie kochających dzieci i wnuków, dużo optymizmu, oraz dobrego zdrowia, aby jeszcze przez wiele lat młodsze pokolenia mogły korzystać z Waszego doświadczenia i mądrości.
 
Dyrekcja oraz Pracownicy MOPS COS
w Zduńskiej Woli


<< poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 nastepna strona >>